Категорії

Крокові двигуни

Сортування
Відображати:
Групувати:
Крокові двигуни

Кроковий двигун для ЧПУ (шаговый двыгатель) — синхронний безщітковий електричний двигун з кількома різними обмотками у яких електричний ток, що подається в одну з обмоток статора та викликає його своєчасну фіксацію.

Такі пристрої використовують, на відміну від звичайних, складніші схеми та алгоритми керування, які виконують комутації усіх обмоток. Його робота обов’язково має керуватися контроллером.

Принцип роботи крокового двигуна для ЧПУ

Кроковий двигун має виражені магнітні полюси. На статорі цю роль виконують сердечники обмоток. Ротор має вигляд колеса з зубцями — виступи на його поверхні також виконують роль полюсів (їх ще називають постійними магнітами).

Така конструкція дає змогу пристрою робити дискретні кутові рухи, зупиняючись у певному положенні.

Кількість імпульсів, з яких складається керуючий сигнал, кратна кількості кроків, що здійснює під час роботи ротор.

На що звернути увагу, вибираючи кроковий двигун

Вибір апарата залежить від декількох речей:

 • виробника;
 • різновиду;
 • розміру;
 • індуктивності.

Перший критерій вибору оцінити важко, через неможливість знайти більш-менш репрезентативну вибірку приладів від різних виробників.

Що стосується двигуна, частіше за все рекомендують зупиняти свій вибір на біполярних, з чотирма точками виводу та невеликою індуктивністю. Таким чином, частіше за все, вибір крокового двигуна для станка базується на його розмірі, адже в рамках одного розміру характеристики двигунів однієї індуктивності майже не відрізняються.

Чому варто вибрати саме кроковий прилад

Кроковий двигун для верстата має деякі важливі переваги:

 1. Поворот здійснюється пропорційно вхідному імпульсу.
 2. При увімкнених обмотках мотор отримує повний крутний момент під час зупинки.
 3. Якісні крокові двигуни мають точне позиціонування та повторюваність руху.
 4. Якісна реакція на команди пуску, зупинки та реверсу.
 5. Відсутність контактних щіток підвищує надійність приладу — термін його служби залежить від зносостійкості підшипника.
 6. Реагують на цифрові вхідні імпульси, забезпечуючи відкритий цикл управління, а це робить пристрій дешевим та простим в управлінні.
 7. Низька швидкість синхронного обертання буде досягнута завдяки валу. Швидкість, що пропорційна частоті імпульсів входу забезпечує широкий діапазон частот обертання.

Перш за все кроковий двигун повинен бути надійним. Базова комплектація завжди складається залежно від побажань замовника та аналізу виробів конкурентів.