Категорії

DC сервомотори

Сортування
Відображати:
Групувати:
DC сервомотори

Що таке сервопривід (сервомотор)

Сервопривід (лат. servus-слуга, помічник) - це механічний привід з автоматичною корекцією стану через внутрішню негативний зворотний зв'язок, що забезпечує можливість управління робочим механізмом.

Їх можна розділити на дві групи – сервоприводи постійного струму (dc сервомотори) і трифазні сервоприводи змінного струму.

Сервоприводи знайшли широке застосування там, де електропривід повинен виконати точне позиціонування. Це верстати з ЧПУ, електронні системи блокування-автоматичні засувки, клапани.

Сервоприводи постійного струму використовуються в малопотужних пристроях позиціонування. Основна область їх застосування-це Робототехніка.

За способом управління сервоприводи діляться на аналогові і цифрові. Вони розрізняються внутрішньою керуючою електронікою. У цифрових, на відміну від аналогових, є мікропроцесор, який приймає і аналізує імпульси, і керує мотором.

Принцип роботи

Принцип роботи сервомотора наступний:

  • привід отримує імпульс на вхід, наприклад, команду зміни кута; блок управління порівнює цей сигнал з фактичними показаннями датчика;
  • залежно від результату аналізу, електронна плата подає команду або переміщення по якомусь вектору, або прискорення/уповільнення, щоб привести реальний показник до заданого.

У робототехніці для реалізації простих механічних дій роботів-маніпуляторів використовуються серводвигун Ардуіно.

Як вибрати

При виборі конкретної моделі сервоприводу за основу беруться технічні характеристики:

  • зусилля на валу dc мотора;
  • швидкість обертання;
  • кут обертання;
  • швидкість повороту.

Де купити

Купити dc сервомотори можна в Києві або Харкові. Можна купити онлайн dc сервоприводи за вигідною ціною в інтернет-магазинах України. У продажу доступний широкий спектр DC сервомоторів, в т. ч. і серводвигуни Ардуіно. Вартість їх цілком доступна.