Категорії

BLDC двигуни

Сортування
Відображати:
Групувати:
BLDC двигуни

Вентильний двигун, або електродвигун BLDC це безколекторний синхронний двигун постійного струму, що працює на постійних магнітах. У ролі колектора виступає контроллер електронного типу, що перемикає обмотки залежно від положення ротора з магнітами.

У BLDC-двигунах немає механічних щіток, що робить його більш зносостійким та зменшує необхідність технічного обслуговування.

З чого складається BLDC-двигун

В основі конструкції лежить ротор, в якому розміщені постійні магніти, що створюють магнітне поле та чергуються за принципом “+-+-...” Від кількості магнітів залежить те, скільки полюсів має пристрій.

Статор складається з електротехнічної сталі та мідної обмотки, що вкладена у пази сердечника. Від кількості обертів обмотки залежить кількість фаз.

На відміну від асинхронних, BLDC-двигуни мають більшу питому потужність (потужність на кілограм) та підвищений ККД, особливо на старті та низьких обертах.

Принцип дії

Для роботи безколекторний пристрій потребує управління спеціальним контроллером для регулювання крутного моменту, що діє на якір двигуна.

Кожне пересування якорю потребує певної комутації в обмотці статора конструкції. Це не дає можливість плавно керувати обертанням, але забезпечує швидкий набір оборотів.

Особливості

Безколекторний двигун має декілька важливих переваг:

  • Подовжений термін служби, порівняно із колекторними аналогами
  • . Високий ККД.
  • Швидкий набір максимальної швидкості обертів.
  • Не створює під час роботи іскри, що дає можливість використовувати його у пожежонебезпечних умовах.
  • Немає потреби у додатковому охолодженні.

Суттєвим недоліком можна вважати вартість БД з урахуванням ціни драйверу, без якого використовувати пристрій неможливо навіть на короткий час. Ремонт також доволі проблемний, особливо, коли потрібно зробити перемотку.

Коли варто купити BLDC-двигуни

Без БД не обійтись у випадку необхідності великих швидкостей обертання (більше 1000 обертів на хвилину). Також перевагу віддають безколекторним пристроям, коли важливим є великий термін служби.

Також низькошвидкісні безколекторні пристрої з великою кількістю полюсів використовуються у збірках двигуна з редуктором.