Категорії

Драйвери BLDC двигунів

Сортування
Відображати:
Групувати:
Драйвери BLDC двигунів

Що таке bldc двигун?

BLDC двигун-це безколекторний двигун, тобто у нього відсутній щітково-колекторний вузол. Він замінений безконтактним напівпровідниковим комутатором, керованим датчиком положення ротора. На ротор (обертається частина мотора) розташовані постійні магніти. На статорі ( нерухома частина) - обмотки електромагнітів.

BLDC двигуни здатні працювати в широкому діапазоні оборотів. У них високий ККД, конструкція простіше, і вони практично не зношуються, тому що немає тертя з ротором щіткового вузла, що створює при цьому іскри.

Двофазні BLDC двигуни використовуються, наприклад, в комп'ютерних вентиляторах. Трифазні BLDC двигуни використовуються в моделюванні, а також в приводах скутерів і електричних велосипедів. Особливе місце серед BLDC двигунів займають крокові двигуни-безколекторні двигуни, ротор яких обертається не плавно, а кроками (дискретно).

Управління bldc двигуном

Більшість BLDC двигунів - трифазні. Для управління таким приводом потрібен спеціальний контролер-драйвер, який дозволяє регулювати імпульси струму і напруги кожної фази на обмотках двигуна.

Драйвери BLDC двигунів широко використовуються в промислових і побутових електронних приладах, зокрема, в комп'ютерній техніці. У кожному конкретному пристрої до драйверів пред'являються різні вимоги. Підібрати їх можна, знаючи основні характеристики драйверів ШІМ-каналів.

Де купити драйвери bldc двигунів

Для роботи з BLDC-двигунами і кроковими двигунами можна використовувати готові драйвери. Купити драйвери bldc двигунів можна в Києві. Можна купити онлайн драйвери BLDC за вигідною ціною в інтернет-магазинах України або замовити на AliExpress. У продажу доступний широкий спектр бессенсорних мікросхем драйверів двигунів BLDC, вартість модуля цілком доступна.

Переваги та недоліки bldc двигунів

BLDC двигун має багато переваг в порівнянні з асинхронними двигунами, а саме:

  • термін служби значно довший;
  • високий ККД, особливо на низьких оборотах і на старті;
  • швидкий набір максимальної швидкості обертання; велика питома потужність;
  • відсутність іскор при роботі дозволяє використовувати привід в пожежонебезпечних умовах;
  • не потрібно додаткового охолодження;
  • проста експлуатація.

Але є і мінуси:

  • відносно висока вартість (з урахуванням ціни драйвера);
  • неможливість використання bldc двигуна без драйвера;
  • проблематичність ремонту, особливо якщо потрібне перемотування двигуна.