Категорії

PLA-HT пластик 0.125кг Натуральний

Артикул: 06379
Наявність: Скоро будуть
210.00 грн.

Кількість:

 

PLA-HT - це модифікований різновид монопластика типу PLA, що володіє більш високою термостійкістю в порівнянні зі звичайними PLA, але при цьому так само легко друкується з мінімальною деформацією і усадкою.

PLA-HT має здатність до кристалізації, яка використовується для того, щоб домогтися додаткової термостійкості в готовому виробі. Залежно від геометрії об'єкту, надрукованого з PLA-HT, виріб починає розм'якшуватися або деформуватися тільки при температурі 150°C (після посткристалізаціі) в порівнянні з 60°C для стандартного PLA.

PLA-HT підходить для 3D друку стабільних за розміром і міцних функціональних прототипів, які повинні витримувати високі температури.

Температура друку PLA- HT трохи вище, ніж в PLA: сопло - 215- 220 °С, стіл 65-70 °С.

PLA-HT створений з метою збільшення швидкості кристалізації з розплаву. Залежно від швидкості охолодження з розплаву PLA-HT може перебувати в аморфному або семікристалічному станах. Властивість вторинної кристалізації в твердій фазі - це твердофазна кристалізація або посткрісталізація. У вигляді нитки матеріал знаходиться в аморфному вигляді і при необхідності може бути легко перекладений в семікрісталічну форму.

Температура склування PLA-HT 56-58 °С, подібно стандартному PLA. При нагріванні матеріалу вище температури склування він переходить у в'язкопружний стан, як і стандартний PLA. Відмінність у властивостях полягає в тому, що при температурі від 60 до 120 °С матеріал повільно кристалізується і збільшує ступінь кристалічності з 10-15% до 30- 40% перебуваючи у в'язкопружному стані.

Ступінь кристалічності залежить від часу і температури. Максимальна швидкість кристалізації при температурі 100-110 °С. Кристалізація супроводжується зростанням кристалів і при досягненні їх розміру близькій до довжини хвилі світла, матеріал починає його розсіювати, що візуально виглядає як помутніння або зміна кольору на білий. Така форма PLA називається семікристалічною - має високу ступінь кристалічності. Аморфна форма має низький ступінь кристалічності і зазвичай прозора або напівпрозора. Матеріал в семікристалічній формі має підвищене значення температури склування - тобто є більш термостійким - зазвичай 130-150 °С. При плавленні семікристалічна структура стирається і переходить в аморфну.

PLA в семікрісталічному стані володіє високою температурою склування (теплостійкістю) і високим значенням модуля пружності (жорсткістю і крихкістю), внаслідок зростання кристалів має білий або напівпрозорий білий колір.

При друку тонкостінних плоских виробів можлива кристалізація прямо на столі 3D принтера, для чого його потрібно розігріти вище 65 °С і залишити надрукований виріб на деякий час. Чим вище температура столу, тим вище швидкість кристалізації. Бажано застосовувати ефективний клей, щоб уникнути деформації. Для кристалізації об'ємних деталей на столі можна після друку накривати їх ефективним утеплювачем.

Для надання виробам теплостійкості їх після друку необхідно нагріти вище температури склування, зазвичай 58-60 °С і вище. Перевищення температури склування 100-110 °С супроводжується деформацією виробу - чим вище температура, тим істотніше деформація. Для мінімізації деформації необхідно використовувати низьку температуру і більше часу. Оптимально 75- 80 °С і час 2- 3 години. Можна проводити обробку і в киплячій воді, при цьому зміна кольору виробу відбувається за 4-5 хвилин. Але обов'язково необхідно забезпечити фіксацію форми виробу, наприклад, піском або глиною, або формою заповнення і товщиною оболонки. Оптимальним обладнанням для кристалізації є сушильну шафу з циркуляцією повітря. Кристалізувати (гартувати) пластик можливо, але при низьких температурах. При високих температурах можливо злипання шарів нитки. Загартований пластик відрізняється від стандартного більш стабільною точністю плавлення і якістю друку, можливістю друку на дуже високих температурах.

PLA, незважаючи на те, що його називають біорозкладаним пластиком, є досить технологічним полімером. PLA добре УФ стабільний. Дуже жорсткий і міцний на розрив і вигин. Біорозпад PLA відбувається тільки в компостному середовищі і триває кілька років - зазвичай від 3 до 5. Швидкість розкладання дуже сильно залежить від товщини стінки (при товщині стінки 2-3 мм PLA має швидкість розкладання в компості дуже подібну до ПА6. Для прискорення розкладання в PLA вводять добавки, в матеріал для друку вони не вводяться. При необхідності можливе виготовлення PLA в стабілізованому вигляді.

Характеристики
Щільність 1.24
Діаметр пластику 1.75 +/-0.05
Температура експлуатації -10 +130-150
Характеристики пластику
Відносне подовження при розриві 30
Водопоглинання 0.7
Лінійна маса, м / кг 325-335
Міцність на розтяг 51
Модуль пружності при згині 1440
Модуль пружності розтягнення 2300
Технологія друку FDM
Температура екструдера 215-220 °С
Температура платформи 65-70 °С
Обдув моделі потрібен
Швидкість друку 30-80 мм/с
Тип принтера відкритий / закритий
Овальність +/-0.02
Кількість метрів у 100г
Стійкість до вигинів -
Міцність на вигин 80

Написати відгук

Ваше Ім’я:*


Ваш відгук*: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг (необов'язково) Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні:*