Категорії

Модуль керування двигунами Motor Shield R3

Артикул: 03191
Наявність: В наявності
335.00 грн.

Кількість:

 

Motor Shield R3 - двоканальний модуль розширення драйвера двигунів постійного струму на базі мікросхеми L298P, що є подвійним повномостовим драйвером. Модуль призначений для управління різними типами індуктивних навантажень: одночасно двома двигунами постійного струму або одним кроковим, соленоїдами, реле, контакторами або іншим. Управління відбувається по двох каналах потужної комутації А і В. Модуль орієнтований на роботу спільно з Arduino UNO R3. Але плата розширення підходить і для використання в системах, що не відносяться до категорії Arduino.

Основа модуля - мікросхема драйвера L298Р. Вона містить потужні напівпровідники, що керують навантаженням. Для контролю струму Motor Shield R3 містить операційний підсилювач LM358. Сигнали управління надходять до L298 через логічні елементи мікросхеми 4077ВТ. Біля клем підключення двигунів розташовані жовті світлодіоди, які допомагають визначити рівень напруги на двигунах. Вони світяться при подачі високого рівня на відповідну лінію. Є кнопка скидання Arduino і всіх модулів, що входять до мікроконтролерної системи. Модуль має безліч контактів для з'єднання з Arduino або іншими пристроями, встановлення зверху самого Motor Shield R3 інших модулів Arduino, підключення навантажень і живлення.
Модуль використовує цифрові контакти Arduino: 3, 8, 9, 11, 12, 13 і аналогові контакти 0 і 1.

Живлення
Плата розширення обов'язково повинна живитися від зовнішнього джерела живлення, оскільки мікросхема L298 має два роздільних блоки живлення: один для логіки, другий для управління споживанням двигуна. Струм споживання двигуна набагато більше, ніж може дати USB.

Зовнішнє живлення (НЕ USB) може подаватися або з AC/DC перетворювача, або з батареї. З'єднання з адаптером виконується підключенням штекера 5.5х2.1 мм з центральним позитивним контактом до відповідного роз'єму плати Arduino, на якій встановлена ​​плата розширення, або підключенням проводів, по яких подається живлення, до контактів Vin і GND (зверніть увагу на полярність).

Щоб уникнути пошкодження плати Arduino, на якій встановлений модуль, рекомендують використовувати зовнішнє джерело живлення з напругою від 7 до 12 В. Якщо вашому двигунові потрібна напруга більше 9 В, радять розділяти шини живлення плати розширення і плати Arduino. Це можливо, якщо видалити перемичку "Vin Connect" на зворотному боці плати. Абсолютна межа напруги Vin на затискних контактах становить 18 В.

Входи та виходи
Дана плата має 2 роздільних канали А і В, кожен з яких використовує 4 піни Arduino для управління двигуном. Всього цією платою використовується 8 пінів. Ви можете використовувати кожен канал окремо, щоб управляти двома двигунами постійного струму, або об'єднати їх для управління єдиним однополярним кроковим двигуном.

Виводи плати розширення, розділені по каналах, показані нижче:

Напрямок - D12(А)  D13(В)
ШІМ - D3(А) D11(В)
Гальмування - D9(А) D8(В)
Зчитування - A0(А) A1(В)

Якщо вам не потрібні "Гальмування" і "Зчитування" і потрібно більше вільних пінів, можна заборонити ці опції, видаливши відповідні перемички на звороті плати.

Додаткові роз'єми на платі розширення описані нижче:

Затискні контакти для підключення двигунів і джерела живлення для них.
2 з'єднувачі TinkerKit для двох аналогових входів (3pin), підключені до A2 і A3.
2 з'єднувачі TinkerKit для двох аналогових виходів (3pin в середині), з'єднані з виходами ШІМ на D5 і D6.
2 з'єднувачі TinkerKit для TWI-інтерфейсу (4pin), один для виходу і інші для виходу.

Підключення двигунів
Колекторний двигун постійного струму. Ви можете управляти двома двигунами постійного струму, підключивши два дроти від кожного з них до (+) і (-) контактів кожного каналу А і В. Таким чином управління їх спрямуванням здійснюється установкою високого або низького рівня на DIR A та DIR B, управління швидкістю - зміною значень коефіцієнта заповнення PWM A (ШІМ А) і PWM B (ШІМ В).
Є також виводи Brake A (гальмо А) і Brake B (гальмо В), при подачі на які високого рівня вони гальмують двигун постійного струму швидше, ніж при виключенні живлення двигуна. Дізнатися величину струму, яка споживається двигуном можна, помірявши напругу на SNS0 та SNS1. На кожному каналі буде напруга, пропорційна виміряному струму, яку можна зчитати як звичайний аналоговий вхід за допомогою функції analogRead () на аналогових входах A0 і A1. Для зручності він відкалібрований на 3.3 В, коли струм в каналі досягає максимально можливого значення 2 А.

 

Характеристики
Інтерфейс I2C
Напруга 5 до 12 В
Призначення для керування 2 двигунами постійного струму або 1 кроковим двигуном
Струм 2 А на 1 канал (або 4 А із зовнішнім блоком живлення)
Струм споживання 1.65 В/А
Цифрові входи/виходи 3, 8, 9, 11, 12, 13
Аналогові виходи 0 і 1

Написати відгук

Ваше Ім’я:*


Ваш відгук*: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг (необов'язково) Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні:*